Ender Demirtaş Kimdir

Özgeçmiş

İstanbul Anadolu Yakası’nda ticaret ile uğraşan Çerkes kökenli Demirtaş ailesinin mensubudur. Aslen Orta Karadeniz bölgesinde yer alan Tokat il nüfusuna kayıtlıdır.

İlk ve Orta öğrenimini İstanbul Tuzla ilçesinde tamamlayan Ender Demirtaş, üniversite öğrenimini 2011 yılında Okan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İç mimarlık Bölümünde, Yüksek Lisansını 2013 yılında Okan Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Kentsel Dönüşüm programında tamamlamıştır.

Ticari hayatına, dedesi Ali Demirtaş tarafından kurulan, Demirtaş Emlak firmasının devamı, Astaş Emlak şirketinde 2005 yılında, gayrimenkul satış danışmanı olarak başlayan Ender Demirtaş, 2011 yılında Edd Yapı firmasını kurmuştur. Edd Yapı, yapmış olduğu projeler ile Türkiye sanayisine katkı sağlamış ve inşaat sektöründe önemli bir yer kazanmıştır. 2012 yılında Elitaş Mimarlık kurucu ortaklığı, 2013 yılında Yabanlu Tekstil ortaklığı ve 2014 yılında Adige Platform firmasının kuruculuğunu yapmıştır. Halen Edd Yapı firmasının Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürütmektedir.

Ender Demirtaş, ailesinin İstanbul ve Tokat’ta yer aldığı, sosyal sorumluluk projelerindeki  etkinliğini attırmak için birçok sivil toplum kuruluşunda görev aldı. İstanbul ve Tokat ile sınırlı kalmayarak, Türkiye’deki sivil toplum kuruluşlarına maddi ve manevi destekler sağladı. Bu desteğini 6 farklı dünya ülkesinde de sürdürdü.

22 Eylül 2013 tarihinde, Tuzla Tokatlılar Derneği’nin genel kurulunda delegelerin tamamının oyunu alarak Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçildi ve seçim beyannamesinde yer alan tüm projeleri tamamlayarak 2016 yılında görevini devretti.

2014 yılında yapılacak olan Tokatspor Kulübü genel kurulunda, dönemin Tokat Valisi Sayın Mustafa Taşkesen ve Tokatspor Kulübü Başkanı Sayın Emin Yılar’ın daveti üzerine yer alan Ender Demirtaş, Dış İlişkilerden Sorumlu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevine seçilmiştir. Yapmış olduğu maddi ve manevi katkılarla Tokatspor Kulübü’nün kurumsallaşmasında ve tanıtımında önemli rol üstlenmiştir.

Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevini sürdürdüğü, Tuzla Deniz Yıldızı Spor Kulübünün 2015 yılında yapılan genel kurulunda, yönetim kurulu üyelerinin daveti üzerine aday olmuş ve delegelerin tamamının oyunu alarak Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçilmiştir. Dört ayrı spor branşında sporcu yetiştiren Deniz Yıldızı  Spor Kulübü, Ender Demirtaş başkanlığı döneminde katılmış olduğu Türkiye yarışlarında, birçok derece alarak hem milli takımlara sporcu yetiştirmiş hem de olimpiyatlara sporcu göndermenin temelini atmıştır.

Ender Demirtaş evli ve üç çocuk babasıdır.

image
http://enderdemirtas.com/wp-content/themes/imperio/
http://enderdemirtas.com/
#d63b33
style2
paged
Yazılar Yükleniyor
/home/enderdemirtas/public_html/
#
off
none
loading
#
Sort Gallery
on
off
off
off